kstb

ted,london

09-02-2022 13:58 GÜNDEM

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ESENDAĞLI: “ÜZERİMİZDE DEVLET ÇATISININ VARLIĞINI, GÜVENCESİNİ HİSSEDEMİYORUZ”

ÇATALKÖY’DEKİ SİLAHLI SALDIRI...

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ESENDAĞLI: “ÜZERİMİZDE DEVLET ÇATISININ VARLIĞINI, GÜVENCESİNİ HİSSEDEMİYORUZ”

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, dün akşam Çatalköy’de meydana gelen silahlı saldırıyla ilgili açıklamasında, “Üzerimizde devlet çatısının varlığını, güvencesini hissedemiyoruz” dedi.

Esendağlı, yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

“Devlet, güvenliğimizi sağlayamıyor. İnsanlar sokak ortasında ailelerinin gözü önünde vuruluyor, öldürülüyor. Üzerimizde bir devlet çatısının varlığını, güvencesini hissedemiyor, yalnızlaşıyoruz. Uzun zamandır temel kamu hizmetlerini dahi sağlamakta acze düşen KKTC'nin geldiği son nokta bu.

Ülkeyi yönetme iddiası ile seçime giren siyasi partiler, şu sıralar koalisyon görüşmeleri yapmakta. Hiç uzatmayalım. Kurulacak olan hükümetin programında can ve mal güvenliğinin sağlanması; muhaceret, göç ve vatandaşlık politikalarının belirlenmesi; polisin KKTC Devleti'ne bağlanması ve kolluk hizmetlerinin tamamen baştan yapılandırılması; ülkeyi mafyatik unsurların oyun alanına çeviren sözde yatırım ve/veya gelirlerden arındırmak gibi hususlar olmayacaksa, hükümetin kurulmasına da hiç gerek yok. Biz kendi başımıza idare ederiz. Bir süredir öyle zaten.”
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu