kstb

ted,london

03-12-2019 10:17 SPOR

Deniz Denner bir kez daha şampiyon

2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası dördüncü yarışı Avenue Dereboyu sponsorluğunda geçtiğimiz Pazar günü Kantara’da yapıldı. Yarışı kazanan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi 2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonu oldu.

Deniz Denner bir kez daha şampiyon

Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nda sezon, geçtiğimiz Pazar günü (1 Aralık Pazar) Kaplıca-Kantara arasında hazırlanan 3,8 kilometrelik parkurda yapılan yarışla tamamlandı. 

12 ekibin mücadele ettiği yarışta Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi Mitsubishi Lancer Evo5 araçlarıyla kendilerine ait parkur rekorunu da kırarak ilk sırada yer almayı başardılar. 

2 dakika 37,190 saniyelik dereceleri ile birinci olan ikili, bu sezon yapılan dört yarışta üçüncü birinciliklerini alarak kırılması zor bir rekor olan beşinci şampiyonluklarını elde ettiler.

2014, 2016, 2017 ve 2018’in ardından bu sezonu da şampiyon tamamlayan Denner yarış sonunda “Başarı tesadüf değil ekip işidir. Her zaman yanımda olan çılgın co-pilotum Ömer Topcu’ya, aracımızı hazırlayan Doğa Koyuncu ve mekaniklerine, aracımızın ECU ayarlarını yapan Vangelis Angelis’e, ekibimizde bulunan Erkan ve Apo arkadaşımıza, sponsorlarımıza ve yanımızda olan taraftarlarımıza şampiyonluğumuzu armağan eder teşekkürlerimizi sunarız.” dedi. 

Kaynak: Voiceisland
DİĞER SPOR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu