sağlık bilimleri

kstb

ted,london

06-09-2021 13:25 GÜNDEM

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ İTFAİYE TEDBİRLERİ KONUSUNDA UYARDI; “ZAMANINDA ALINAN TEDBİRLER, FELAKETİ ÖNLER”

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ İTFAİYE TEDBİRLERİ KONUSUNDA UYARDI; “ZAMANINDA ALINAN TEDBİRLER, FELAKETİ ÖNLER”

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ İTFAİYE TEDBİRLERİ KONUSUNDA UYARDI; “ZAMANINDA ALINAN TEDBİRLER, FELAKETİ ÖNLER”

 

 Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü  itfaiye tedbirleri konusunda uyarıda bulundu.

“Zamanında Alınan  Tedbirler  Felaketi Önler “ başlığıyla yayımlanan duyuruda alınması gereken tedbirler maddeler halinde şöyle sıralandı:

“1. Seyahat halinde iken araçlarımızdan yol kenarlarına ve arazi içerisine sigara izmariti atılmamalıdır.

2. 1 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arasında temizlik maksadı ile olsa bile her türlü ateş yakmak yasaktır.

3. Elektrik tellerine yakın ağaç dalları budanmadan önce çıkabilecek yangın riskine karşı elektrik akımının kesilmesi ve kesim yapılacak yerde yangın söndürme ekipmanlarının bulundurulması gerekmektedir.

4. Özel ve tarımsal araçlarımızın servisini, bakımını ve egzoz kontrollerini zamanında yaptırmanız; meydana gelecek olan yakıt sızmalarını, kısa devreleri ve egzozlardan çıkan kıvılcımların yangına sebep olmasını önleyecektir.

5. Araçlarımızın içerisinde azami 2 kg kapasiteli kuru kimyevi toz tipi yangın söndürme cihazı bulundurulması ve bu cihazın kullanımının öğrenilmesi, yangının büyümesini ve çıkacak olası bir tehlikeyi önleyecektir.

6. İş yerlerimiz ve konutlarımızda elektrik tesisatlarında aşırı yüklemeden dolayı meydana gelecek olan kısa devreleri önlemek amacı ile elektrik tesisatlarının uzman kişilerce kontrolünü sağlamalıyız.

7.İş yerinizi ve konutunuzu herhangi bir yangın riskine karşı sigortalamanız, oluşacak maddi hasarı gidermenizde size yardımcı olacaktır.

8. Herhangi bir duman veya ateş belirtisi gören vatandaşlarımızın hemen ALO 199 İtfaiye Yangın İhbar hattı, ALO 177 Orman Yangın İhbar hattı ve 155 Polis İmdat hattına ulaşmaları önemle rica olunur.”
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu