kstb

ted,london

24-09-2020 18:04 GÜNDEM

KAR-İŞ BAŞKANI TOPALOĞLU: “PROTOKOL OLMADAN TAŞIMACILIĞA BAŞLAMAYACAĞIZ”

Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile protokollar olmadan taşımacılığa başlamayacaklarını gerekirse ülkedeki toplu taşımacılığı da durduracaklarını söyledi.

KAR-İŞ BAŞKANI TOPALOĞLU: “PROTOKOL OLMADAN TAŞIMACILIĞA BAŞLAMAYACAĞIZ”
oar iç ddetay

Konuyla ilgili Topaloğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada “Malumunuz 8 aydır tüm ülke gibi bizde zor şartlardan geçiyoruz. Bu süreçte aybaşı okulların açılacağı söylendi bize ve tüm araçlarımıza bakım yaptırıp, korona virüs içinde tedbirlerimizi bankalardan kredi çekerek sağlamıştık. Ancak yine okullar açılmadığı için yaptığımız tüm hazırlıklar da boşa gitti” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şimdi kriz ile ilgili olarak hükümetimiz 4. Ekonomik Paketi açıklamaya hazırlanıyor. 8 aydır iş yapmadan sadece oturan arabaları için masraf yapan Kamu Araçları İşletmecileri olarak bizde devletimizin bize yardım elini uzatmasını bekliyoruz.

Ayrıca Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında hala daha protokollarımız bekliyor. Bu protokollara imza konulmazsa toplu taşımacılığı durdura dâhil bir dizi eylemi yürürlüğe koymaya kararlıyız”.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu