kstb

telsim

20-05-2019 10:22 GÜNDEM

KİÜ ‘Importance of Guest Satisfaction in the Hospitality Industry’ başlıklı konferans düzenlendi

Kıbrıs İlim Üniversitesinde Turizm Fakültesi öğrencilerine yönelik ‘’Importance of GuestSatisfactionin theHospitalityIndustry’’ başlıklı konferans düzenlendi.

KİÜ ‘Importance of Guest Satisfaction in the Hospitality Industry’ başlıklı konferans düzenlendi

Kıbrıs İlim Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen, konuşmacının The Arkın Colony Hotel Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı Wajahat Ali SHAH olduğu ‘’Importance of Guest Satisfactionin theHospitalityIndustry’’ başlıklı bir konferans icra edildi.

Açılış konuşmasını yapan Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarvnaz BARADARANI, derslerin daha çok teoriye yönelik olduğunu ve hedeflerinin bu konferans ile öğrencilerin teoriden pratiğe yönelimlerini arttırmak olduğunu vurguladı. Bu konferansın Turizm ile ilgili gerçekleşen ilk konferans olduğunu ve bundan sonra da düzenli periyotlar ile devam edeceğini belirtti.

Konferans konuşmacısı Wajahat Ali SHAH ‘’Importance of Guest Satisfactionin theHospitalityIndustry’’ başlıklı konferansına Turizm sektöründe çalışan personellerin çalışma şartlarını anlatarak başladı. Genel olarak çalıştığı kurum ile ilgili bilgiler veren SHAH, bulunduğu kurumu müşteri memnuniyeti açısından ve yapılan faaliyetler açısından değerlendirdi. Çalıştığı kuruma düzenli olarak gelen müşterilere daha özel davranıldığını ifade eden SHAH, örneğin; iş dolayısıyla konaklayan müşterilerin sınırsız ihtiyacını sıkıntı yaşamadan karşıladıklarını, kafeinsiz kahve içmek isteyen müşterilere böyle bir seçenek sunarak müşteri memnuniyetini sağladıklarını belirtti. Bu bağlamda, belirtilen örneklerin ‘’Guestology’’ terimi kapsamında yer aldığını vurguladı. ‘’Guestology’’ teriminin Bruce LAVAL tarafından ortaya çıktığını ve bu kişinin Disney’de çalıştığı için bu kavramın turizm sektöründe önemli bir kavram olduğunu belirtti.

SHAH, Turizm öğrencilerine yönelik; bu sektörde çalışan kişilerin diğer sektörde çalışan kişilere oranla daha fazla çaba ve emek sarfetmeleri gerektiğini belirterek, işin severek yapıldığı takdirde hiçbir sorun yaşamayacaklarını ifade etti.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu