thy

ted,london

05-06-2020 17:37 GÜNDEM

KKTC'ye gelecek olanlar dikkat! Karantina ücreti 4400 TL

KKTC'ye gelecek olanlar dikkat! Karantina ücreti 4400 TL
oar iç ddetay

KKTC'ye gelecek olan vatandaş ve öğrenci olmayan kişiler, konaklama, yemek, ve karantina sonrasında yapılacak olan PCR testi de dahil kişi başı 4 bin 400 TL ödeyecek

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, KKTC’deki üniversite ve dengi okullarda öğrenim görenlerin 8 Haziran’dan itibaren ülkeye gelişlerinde karantina ücretine tabi tutulmayacaklarını açıkladı.

Bakan Amcaoğlu, 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında ülkeye giriş yapacak olan, “KKTC vatandaşı olmayıp KKTC’de ikamet edenler, çalışanlar veya benzeri bir izin ile bulunanların”, 14 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaklarını hatırlattı.

Bakan Amcaoğlu, bu uygulamanın, konaklama, yemek, ve karantina sonrasında yapılacak olan PCR testi de dahil kişi başı 4 bin 400TL olarak belirlendiğini ifade etti.

Amcaoğlu, öğrenim gören üniversite öğrencilerinin, karantina ücretine tabi tutulmayacaklarını vurguladı.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Amcaoğlu, 29 Mayıs tarihinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın ülkeye 8 Haziran’dan sonra gelecek olan yabancı uyruklularla ilgili yaptığı açıklamanın uygulanma şekliyle ilgili ek bilgilendirme ihtiyacı doğduğunu kaydetti.

Gelecek olanların herhangi bir mağduriyet yaşamaması ve/veya yanlış anlaşılmaların önüne geçerek, misafirlerin belirtilen şartları değerlendirerek yola çıkmaları gerektiğini ifade eden Amcaoğlu, 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında ülkeye giriş yapacak olan, “KKTC vatandaşı olmayıp burada ikamet edenler, öğrenim görenler, çalışanlar veya benzeri bir izin ile bulunanların”, 14 günlük karantina uygulamasına tabi tutulacaklarını hatırlattı.

Bakan Amcaoğlu, bu uygulamanın, konaklama, yemek, ve karantina sonrasında yapılacak olan PCR testi de dahil kişi başı 4 bin 400TL olarak belirlendiğini ifade etti.

Amcaoğlu, bu süreç içerisinde ülkeye gelecek olan, “KKTC’deki üniversite ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerin”, karantina süreçlerini kendi üniversite yönetimlerinin belirleyeceği yurtlarda geçireceğinin altını çizdi.

Karantina ücretlerinin TC Ziraat Bankası’nın belirtilen hesap numaralarına yatırılması, dekontunun ise KKTC temsilciklerine ibraz edilmesi gerekiyor.
Etiketler :
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu