15-03-2018 20:45 TÜRKİYE

Mina Başaran ve arkadaşlarına en acı veda

Geçtiğimiz Pazar günü İran'da düşen jette hayatını kaybedenler Mina Başaran, Burcu Urfalı, Sinem Akay, Ayşe And, Aslı İzmirli, Jasmin Baruh, Liana Hananel ve Melike Kuvvet son yolculuklarına uğurlandı. Kazada hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer, tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Baba Hüseyin Başaran gözyaşlarına boğuldu.

Mina Başaran ve arkadaşlarına en acı veda

İran'da düşen uçakta hayatını kaybeden Mina Başaran, Burcu Gündoğar Urfalı, Sinem Akay'nın cenaze namazı Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'ne kılındı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazında, Mina Başaran'ın babası Hüseyin Başaran, annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran, nişanlısı Murat Gezer, Burcu Gündoğar Urfalı'nın eşi Sinan Urfalı, annesi Gonca Dadıki, babası Haluk Gündoğar ile Sinem Akay'ın annesi Gamze Akay ve babası Çetin Akay taziyeleri kabul etti. 

Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demiören ve eşi Revna Demirören, kızı Yelda Demirören, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, teknik direktör Yılmaz Vural, eski TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzeçebi, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, iş ve spor dünyasından birçok isim ile aile yakınları katıldı. 

 

BABA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Cenaze töreninde Mina Başaran'ın babası Hüseyin Başaran'ın güçlükle ayakta durduğu görüldü. Annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran ve nişanlısı Murat Gezer gözyaşı döktü. Baba Başaran, cenaze namazını kılınırken de gözyaşlarını tutamadı. Cenaze namazında Mina Başaran'ın babaannesi Şeyda Başaran'da tabutun başından sandalyede oturdu. 

NİŞANLISI TABUTU TAŞIDI

Cenaze töreninin ardından, ilk olarak Sinem Akay'ın çiçeklere sarılı tabutu camiden çıkarıldı. Akay'ın tabutunu babası Çetin Akay cenaze aracına kadar taşıdı. Ardından Burcu Gündoğar Urfalı'nın tabutu çıkarılarak cenaze aracına konuldu. Son olarak Mina Başaran'ın çiçeklere sarılı tabutu cenaze aracına konuldu. Başaran'ın nişanlısının tabutu cenaze aracına kadar taşıdığı görüldü. Mina Başaran'ın ailesi ve nişanlısı cenaze aracına binerek camiden ayrıldı. 

NİŞANLISI VE KARDEŞİ BÖYLE UĞURLADI

Mezarlıkta okunan duaların ardından Mina Başaran'ın cansız bedeni toprağa defnedildi. Kazılan mezarlığın içine giren nişanlısı ve kardeşi, Başaran'ı toprağa defnetti. Bu sırada başta Başaran'ın babası Hüseyin Başaran ve nişanlısı Murat Gezer olmak üzere yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Mina Başaran, Göktür Mezarlığı'na, Burcu Gündoğar Urfalı ve Sinem Akay Edirnekapı şehitliğine defnedildi.

NİŞANLISI TABUTUN BAŞINDAN AYRILMADI

 

 

Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer, tabutun başından bir an olsun ayrılmazken, genç kızın babası Hüseyin Başaran gözyaşlarına boğuldu. Öte yandan Başaran'ın tabutu adeta çiçek bahçesine çevrildi.  

 

 

 İran'da düşen jette hayatını kaybeden Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğan için Ataköy 5. Kısım Camii'nde tören düzenleniyor. Törenen Başaran'ın ailesi, nişanlısı Murat Gezer ile hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. Baba Hüseyin Başaran kızının tabutuna bakarak gözyaşı döktü. Murat Gezer, nişanlısının tabutunun başından bir an olsun ayrılmazken, genç kızın bazı yakınları tabuta sarılarak ağladı. Öte yandan, Mina Başaran'ın tabutu adeta çiçek bahçesine döndü.

JASMIN BARUH SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

 

İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Jasmin Baruh için Aşkenaz Musevi Cemaati Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı. 

 

 

 

 

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

 

 

İran'daki kazanın kurbanları arasında olan 8 arkadaştan Ayşe And ve Aslı İzmirli, Zincirlikuyu Camii'de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuklarına uğurlandı. Her iki arkadaşın cenazelerinin camiye getirilmesi, aileleri ve yakınlarını gözyaşlarına boğdu.  

Ayşe And ve Aslı İzmirli'nin cenazeleri saat 12.00 sıralarında Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Cenaze aracından indirilen Ayşe And'ın tabutuna annesi Ayşıl Eke de gözyaşları içinde omuz verdi. Tabutu musalla taşına kadar omuzlarında taşıyan anne, uzun süre tabuta sarılarak ağladı. 

 

 

Bu yaz evlenmeyi planlayan Aslı İzmirli'nin tabutuna beyaz tülbent  örtüldü.
 

 

 

 

 

Aslı İzmirli'nin tabutunun başında da annesi annesi Gülay ve babası Coşkun İzmirli bekledi. Anne ve baba gözyaşlarına boğuldu. Her iki arkadaşın tabutları yan yana konuldu. Öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından da Ayşe And ve Aslı İzmirli Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanlıklarında toprağa verildi.

KUĞU BOYUNLU KIZLARI İÇİN DUYGULANDIRAN MESAJ

 

 

Öte yandan And ailesinin gazetelere verdiği ölüm ilan ise dikkat çekmişti. Duygulandıran ilanda, "Kızımız Ayşemiz, can arkadaşları ile birlikte geçirdikleri uçak kazası sonucu 11 Mart 2018 tarihinde geldiği melekler diyarına melek olarak geri döndü. Aylin, Bülent ve Berfin'in yeğeni, İrem, Merve, Yasemin, Cem ve Kerem'in kuze, Fatma'sının ilk göz ağrısı, Mert'in pırlantası AYŞE'MİZ, bize verilen bir hediye idin, sonsuz sevgiyle yaşadın, sonsuz sevgiyle uğurlanıyorsun. Yolun, mekanın ışıklarla dolu olsun. Allah'ın rahmeti üzerinden hiç eksilmesin. Tekrar buluşuncaya dek kuğu boyunlumuz..." denilmişti.

İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen Başaran  Holding'e ait özel uçakta hayatını kaybeden kaptan pilot Melike Kuvvet'in  cenazesi, memleketi Konya'da toprağa verildi. 

 

 

Kuvvet'in naaşı, Üçler Mezarlığı gasilhanesinden alınarak Hacıveyis  Camisi'ne getirildi. Türk bayrağına sarılı tabuta, mayıs ayında Türk Silahlı  Kuvvetlerine dönmesi beklenen Kuvvet'in giyeceği pilot tulumu serildi.

 

 

Bu sırada Kuvvet'in annesi Emine Umman ve ablası İlknur Kuvvet Çelik  ile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

 

 

 

 

Kaptan pilot Melike Kuvvet'in naaşı, öğle namazı sonrası kılınan  cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

 

Törene, 3. Ana Jet Üs Harekat Komutanı Albay Mete Kuş'un yanı sıra  Melike Kuvvet'in meslektaşları, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde ders verdiği  öğrencileri, ailesi ve yakınları katıldı.

 

 

LİANA HANANEL KALMA GÖZYAŞLARI İÇİNDE UĞURLANDI

 

 

İran’daki uçak kazasında hayatını kaybeden 1 çocuk annesi Liana Hananel Kalma, Ulus Musevi Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Gözyaşlarının sel olduğu cenazede, Hananel Kalma’nın eşi, babası ve bazı yakınları fenalık geçirdi. Fenalık geçirenler diğer yakınlarının yardımıyla mezarlıktan çıkartılarak araca bindirildi. 
İran’daki uçak kazasında hayatını kaybeden 1 çocuk annesi Liana Hananel Kalma için Ulus Musevi Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Ulus Musevi Mezarlığı’nda düzenlenen törene, Hananel’in eşi Erol, kızı Sieena, annesi Lizet, babası Mişel Kalma, kardeşi İzzet, yakın akrabaları, arkadaşları, dostları ve sevenleri katıldı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı mezarlık çevresinde zırhlı polis araçlarının yanı sıra özel harekat polisleri de konuşlandı. Cenazeye katılan yüzlerce kişi, mezarlığın dışına kadar taştı. İlahilerin okunması ve dua edilmesinin ardından Hananel Kalma’nın tabutu omuzlara alınarak toprağa verildi. 

 

 

 

 

Babası, eşi ve bazı yakınları fenalık geçirdi 

Öte yandan, cenaze töreni sonrası katılanlar mezarlıktan çıkmaya başladı. Üzgün oldukları görülen arkadaşları birbirlerine sarılarak teselli buldu. Yoğunluk nedeniyle törene katılanlar uzun kuyruk oluştururken, mezarlık görevlilerinin uyarıyla katılımcıların çıkması sağlandı. Dağılım olduğu esnada Hanane Kalma’nın eşi Erol, babası Mişel, annesi Lizet ve bazı yakınları da içeride fenalık geçirdi. Ayakta durmakta güçlük çeken eşi ve babası yakınları tarafından mezarlıktan çıkartılarak araca bindirildi.

 

 

TABUTA GELİN DUVAĞI KONULDU 

 

 

İran’da jet kazasında hayatını kaybeden 41 yaşındaki Eda Uslu tabutunun üzerine konulan gelin duvağı ile son yolculuğuna uğurlandı. 

 

 

 

 

İran hava sahasında düşen jetin içerisinde hayatını kaybeden kabin memuru Eda Uslu (41) Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Cami’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze namazı ile son yolcuğuna uğurlandı. Cenazeye, Uslu’nun kardeşleri Ela ve Ercan’ın yanı sıra annesi Bedia Uslu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Anne Bedia ve kardeşler namaz öncesinde tabut başında uzun süre gözyaşı döktü. Bir ara fenalık geçiren anneye ilk müdahale hazır bekletilen sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Yakınları ise namaz öncesi tabut başında dua okudu. 

 

 

Eda Uslu’nun tabutunun önüne ailesi tarafından fotoğrafı konuldu. Tabutun üstüne ise bekar olan Uslu için gelin duvağı yerleştirildi. 

 

 

Kılınan namazın ardından Eda Uslu’nun cenazesi defnedilmek üzere Hadımköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze namazına katılan onlarca kişilik kalabalık havadan da görüntülendi. 

 

 

"ORAYI KENDİM İÇİN ALDIM AMA KIZIMI KOYACAĞIM"?

 

 

Mina Başaran'ın cenazesi, 8 yıl önce hayatını kaybeden dedesi Faruk Başaran'ın mezarının yanına defnedilecek. Kızının Göktürk Mezarlığı'nda babasının kabrinin yanıbaşına defnedilmesini isteyen baba Hüseyin Başaran "Orayı kendim için aldım ama kızımı koyacağım" dedi.

 

 

NİŞANLISI GAZETEYE BÖYLE İLAN VERDİ

 

İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelerde duygusal bir ölüm ilanı yayınladı. Gezer, Başaran'a "Minik kalpli" meleğim diyerek hitap etti. Gezer ilanda, "Minik kalpli meleğim seni çok seviyorum beni bekle... Murty'n" dedi.

 

 

Murat Gezer geçen Ekim ayında düzenlenen bir törenle Mina Başaran ile nişanlanmıştı. İkili, 14 Nisan 2018'de dünya evine girmeye hazırlanıyordu.

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler : İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelerde duygusal bir ölüm ilanı yayınladı. Gezer Başaran'a "Minik kalpli" meleğim diyerek hitap etti. Gezer ilanda "Minik kalpli meleğim seni çok seviyorum beni bekle... Murty'n" dedi. Murat Gezer geçen Ekim ayında düzenlenen bir törenle Mina Başaran ile nişanlanmıştı. İkili 14 Nisan 2018'de dünya evine girmeye hazırlanıyordu. İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelerde duygusal bir ölüm ilanı yayınladı. Gezer Başaran'a "Minik kalpli" meleğim diyerek hitap etti. Gezer ilanda "Minik kalpli meleğim seni çok seviyorum beni bekle... Murty'n" dedi. Murat Gezer geçen Ekim ayında düzenlenen bir törenle Mina Başaran ile nişanlanmıştı. İkili 14 Nisan 2018'de dünya evine girmeye hazırlanıyordu. İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelerde duygusal bir ölüm ilanı yayınladı. Gezer Başaran'a "Minik kalpli" meleğim diyerek hitap etti. Gezer ilanda "Minik kalpli meleğim seni çok seviyorum beni bekle... Murty'n" dedi. Murat Gezer geçen Ekim ayında düzenlenen bir törenle Mina Başaran ile nişanlanmıştı. İkili 14 Nisan 2018'de dünya evine girmeye hazırlanıyordu. hakikat gazetesi kıbrıs kıbrıs haber siteleri taktürk ajansı kıbrıs devlet haber ajansı kktc haber haber kktc kıbrıs haberleri kıbrıs gazetesi kıbrıs postası havadis havadis gazetesi yenidüzen haber kıbrıs kıbrıs haber nehaberkibris kktc üniversiteler kibrishabersitesi kibrishaberoku kibrishakikat magazin haberleri kktc siyaseti
DİĞER TÜRKİYE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu