kstb

ted,london

24-10-2021 16:09 GÜNDEM

UBP GENEL BAŞKAN ADAYI SUCUOĞLU: “SON YAŞANAN GELİŞMELERİN FATURASI ŞAHSIMA MAL EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR. BUNA NE BEN NE DE HALKIMIZ İZİN VERİR”

“GERÇEKLERİN ÇARPITILMASI İÇİN ÇABA GÖSTERENLERİN UĞRAŞLARININ BOŞA ÇIKACAĞI ORTADADIR”

UBP GENEL BAŞKAN ADAYI SUCUOĞLU: “SON YAŞANAN GELİŞMELERİN FATURASI ŞAHSIMA MAL EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR. BUNA NE BEN NE DE HALKIMIZ İZİN VERİR”

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Adayı Faiz Sucuoğlu, son günlerde kamuoyunu meşgul eden olaylara ilişkin açıklama yaparak, “Son yaşanan gelişmelerin faturasının şahsına mal edilmeye çalışıldığını, ancak buna ne kendisinin ne de halkın izin vereceğini söyledi.

UBP Genel Başkan Adayı Sucuoğlu’nun basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, Sucuoğlu’nun şu ifadelerine yer verildi:

“Son günlerde kamuoyunu üzücü bir şekilde meşgul eden olaylarla ilgili açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Halkıma hizmet amacı ile çıktığım siyasi hayatımda, geleceğe onurlu, dürüst ve şerefli bir isim bırakabilmeyi en önemli prensip olarak benimsedim. Bugüne kadar herhangi bir şekilde adımın bu prensibime aykırı olarak anılmasına fırsat verecek eylemlerde bulunmadım ve bulunmayacağım. Kat'i surette vurgu yapmak istediğim konu, son yaşanan gelişmelerin faturasının şahsıma mal edilmeye çalışılmasıdır. Buna ne ben ne de halkımız izin vermez” ifadelerine yer verildi.

“Parti başkanlığı yarışında rakiplerimle ancak siyasi boyutta, fikirler düzeyinde yarışırım. Siyaset dışında, özellikle de halkımızın manevi değerlerine ve aile kurumuna zarar verecek bir durum içinde olmam söz konusu değildir” diyen Sucuoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu sebeple gerçeklerin çarpıtılması için çaba gösterenlerin uğraşlarının boşa çıkacağı ortadadır. Temiz siyaset diyerek çıktığımız bu yolda adımızı bu kirli işlerin içine çekmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Bu tarz kirli işler bizim politikalarımız içinde yer alamaz.”
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu