kstb

telsim

01-06-2020 10:43 GÜNDEM

‘Bu mantık Kıbrıs Türk toplumuna açık saldırıdır’

KTOEÖS, UBP- HP hükümetinin kamu görevlilerine İngilizce dil eğitimi veren merkezi kapatma girişiminin kabul edilebilir olmadığını belirtti.

‘Bu mantık Kıbrıs Türk toplumuna açık saldırıdır’

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem yaptığı yazılı açıklamada, kamu görevlilerinin yabancı dil eğitimine sahip olmasının tartışılmaz olduğunu belirterek, “tüm kamu düzeninin AB standartlarına uygun hale getirilmesi, bu doğrultuda kamu sistematiğinin birkaç yabancı dille hizmet verebilmesi ve gerekli iş ve işlemlerin yürütülebilmesi için kamu görevlilerinin yabancı dil bilmesi koşul olmalıdır” dedi.

Nitelikli kamu hizmeti için eğitim bu kadar önem arz ederken bunu baltalama girişiminin anlaşılır olamayacağını ifade eden Eylem, bir yandan kamuda verimlilik, nitelikten bahsedenlerin diğer yandan da kamunun iyi neyi varsa ortadan kaldırdığını savundu.

Eylem, bu durumun hükümet edenlerin mantığını ve vizyonunu bir kez daha ortaya koyduğunu ileri sürerek, sudan sebepler göstererek ortaya atılan bu girişimlerin derhal durdurulması, 30 yılı aşkın bir süredir hizmet veren bu kurumun yıllardır eksik bırakılan ve tamamlanmayan kadrolarının da tamamlanarak bu eğitimden tüm çalışanların yararlanmasının sağlanmasını istedi.

Eylem, “halkın yararına, halkın desteklenmesi adına kamusal ne varsa ortadan kaldırılırken, bunun yerine dinsel, kültürümüze, bilime aykırı kurumların yerleştirilmesi mantığı Kıbrıs Türk toplumuna açık saldırıdır” dedi.
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Puan Durumu